Odkouření kondenzačního plynového kotle

Rubriky:

Reklama
FP František Pokorný @frantisek.pokorny před 4 roky10.08.2019 09:09:00
Odkouření kondenzačního plynového kotle

Mám závěsný kombinovaný plynový kotel JUNKERS s přirozenym tahem, který je připojen ke keramickému kouřovodu Schiedel Ø 200. Jedná se o jednopodlažní přízemní domek s rovnou střechou. Výška komína od zaústění je cca 3m.
Tento kotel nasavá spalovaci vzduch přimo z mistnosti bez oken, kdy vzduch je přiváděn samostatnou komínovou šachtou, která ústí cca 15 cm nad podlahou. Přívod vzduchu je dostatečný.
Stávající kotel, který dosluhuje, chci nahradit kondenzačním kombinovaným kotlem JUNKERS ZWB 24-1 DE. Můj dotaz zní, zda tento kotel může nasávat také vzduch přímo z této místnost a to přes „límec kotle“?
Jde mi o to, že pokud by bylo použito k odkouření kotle koaxiální vedení, zhoršilo by se větrání místnosti, kde je umístěn kotel. V této místnosti v zimních měsících, kdy je kotel v provozu, se s výhodou suší prádlo – místnost je vyhřívána kotlem a dobře odvětrávána přes kotel do komína.
Dále uvažuji, že kotel by byl odkouřen jednoduchou flexibilní trubkou Ø 80 zavedenou do stávajícího kouřovodu Schiedel Ø 200 připojenou na komínovou zděř DN125/80. Vnější mezikruží zděře by bylo volné a sloužilo by k odvodu vzduchu z kotelny. Vnitřní otvor zděře by byl napojen na odvod spalin z kotle. Podotýkám, že jsem si vědom zvýšených ztrát tepla, ale jedná se o nevytápěné prostory nevyužívané k bydlení.
Prosím o odpověď, zda uvedené řešení by bylo možné.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

51 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.