Statický výpočet překladu

Reklama
DK David Kraina @david.kraina před 4 roky12.08.2019 10:07:00
Statický výpočet překladu

Prosím nějakého dobráka znalého statiky, který má ty kouzelné programy a umí je používat, zdali by mi vypočítal armování ŽB překladu. Můj statik je nedostupný a hledat nového kvůli jednomu překladu se mi moc nechce.

Jde o překlad nad terasovými dveřmi, šíře otvoru přesně 3m. Původně bylo počítáno se stropem Heluz, nově tam budou Spiroll. Budou kladeny napříč, tzn. 2 Spirolly budou ležet celou vahou pouze na překladu (ale v tom nejspíš nebude takový rozdíl).

Původně dle projektu a statického výpočtu nad tímto otvorem, který statik omylem spočítal na 3,3m měly být dva IPE240 profily o délce 3,5m. No nebudu komentovat své dojmy o předimenzovanosti či praktičnosti, nejsem statiky znalý, nenáleží mi to. Ostatní otvory do šíře 2m mají mít ŽB překad v rámci věnce, armování 4× pruty R12 dole, 4× R12 nahoře, beton C20/25.

Statik se moc nezabýval tím, že tam mají být předokenní rolety a takhle je není kam dát. Výška stropu se také moc nehrotila, celý ten projekt stojí za ... spoustu peněz.

Mojí změnou tedy je, kromě Spirollů, že přidám jeden šár zdiva navíc, nad ten 3m otvor dám 2× Porotherm KP 7 překlad 3,5m (do poloviny šíře zdiva, zbytek schránka na rolety), a nad ten překlad ještě půjde ŽB věnec. A to co mě zajímá je výpočet výstuže, zdali ty 8×R12 stačí, nebo mám dát třeba dolů R20, nebo tam fakt musí být ta traverza i přesto, že mám už jeden překlad dole.

Technické parametry ze statického výpočtu tohoto překladu (chybě 3,3m):
- zatížení gk=3,56kN/m, gd=4,81kN/n
- reakce od krokve r2=9,0kN/m
- zdivo ve 2.NP r2=4,8kN/m
- reakce od stropu r2=16,0kN/0,63m=25,4kN/m
- ztužující věnec (2x) r2=0,3*0,5-25*1,35=5,1kN/m
- celkem fed=9,0+4,8+25,4+5,1=44,3kN/m
- reakce od sloupku krovi Rz=15kn
- ohybový moment Med=1/8*44,3*3,5^2+1/4*15*3,5=81,0kNm

Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.