Umístění filtrace atd.

Rubriky:

Reklama
MT Milan ToJeJedno @milan.tojejedno před 4 roky20.08.2019 07:24:00
Umístění filtrace atd.

Jsem zatím ve fázi výkopu a řeším, kam umístit filtraci a další technologii. Nejdřív jsem počítal s tím, že vykopu a zbuduju technologickou šachtu pod úroveň terénu, ale teď jsem byl známým odrazován s tím, že jim byl naopak doporučený samostatný "domeček" a čerpadlo a filtraci mají vedle bazénu.
Toto řešení by se mě líbilo víc, mám tam na to prostor aby to nerušilo, splňoval bych i doporučené vzdálenosti co do vzdálenosti i převýšení (do 10m, do 1m), a v budoucnu bych stejně vedle toho udělat třeba malou saunu. Určitě by tam byl lepší přístup, pro případnou opravu, výměnu atd. i samotný servis. Taky moc nedůvěřuju tvrzení, že technologie v šachtě je izolovaná od okolního mrazu a tak bych stejně na zimu asi vše odpojoval a schovával.
Na druhou stranu by teoreticky hrozilo možné poškození čerpadla, pokud by voda ze systému vytekla, ale to mě nenapadá jak, když by byl okruh uzavřený. Existuje nějaký "koš" s klapkou jako na povrchová čerpadla ze studny?
Pročetl jsem dost článků a doporučení, ale nikde není kromě dodržení vzádleností kvůli bezpečnosti proudem, nebo výkonům čerpadla rozebráno, kam filtraci atd. umístit. Mám pocit, že šachta se dělá tak nějak automaticky, jen kvůli vzhledu, aby další objekt v blízkosti bazénu nerušil okolí.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.