Žádost o radu - BAxi Luna 3 HT - chyba 168e

Rubriky:

MP Mirek Přibek @mirek.pribek před 4 roky29.08.2019 10:25:00
Žádost o radu - BAxi Luna 3 HT - chyba 168e

Zdravím pánové, objevila se mi chyba 168e na kotli Baxi.
Je to Luna 3 comfort HT stáří 9-10let. Letos na začátku roku se vyměnila deska a panel na kotli (mrtvé kondíky a sekal se panel) od té doby bez problémů. Nyní se kotel zapne a behěm chvilky vyhodí chybu 168E což by měla být nějaká obecná chyba elektroniky. Jediné co zvládne je roztočí ventilátor , vyhodí chybu, doběhne ventilátor a vypne. Do menu nelze, pomůže jen vytáhnutí ze zásuvky, ale pak se to opakuje.
Udělá to v klidovém režimu bez požadvku na topení nebo ohřev vody. 10 -20s a je zase v chybě.

Zkontroloval jsem konektory, preventivně byly vyměněny zapalovací i kontrolní elektrody, ale kotel zkrátka nechytí a ani není cítit plyn, takže úvodní sekvence ani neotevře ventil s plynem, takže někde bude nějaká kravina co jsem přehlédl. Chyba nechce zmizet ani po resetu. Potvora a tudíž bych se rád zeptat, zdali někdo kdo se okolo těch kotlíků motá by měl tip kam se podívat a co proměřit.


Oficiální servisák má čas až za 3 týdny což je pro mě dost nemilá situace, zejména bez teplé vody.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.