Enormní spotřeba plynu

Rubriky:

Reklama
PK Petr Kočál @petr.kocal před 4 roky03.09.2019 09:24:00
Enormní spotřeba plynu

Dobrý den,
rád bych se se zkušenějšími poradil ohledně spotřeby plynu.

Bydlíme na "studentském" bytě v Brně, je to 3+1, výměra 79 m2. Byt je koncipován nešťastně, jeden obytný pokoj je příliš velký (jedná se o krajní pokoj v nezatepleném domě, byť s novými okny), další dva velmi malé. Přes všechny pokoje vedou trubky do topení. Termostat je umístěn v největším pokoji.

Plyn se na bytě používá k topení, ohřevu vody i k vaření (nicméně to jen velmi zanedbatelně). Roční spotřeba plynu nám letos vychází na 3000 m3. Po kontaktování předchozích nájemníků se ukázalo, že i oni měli za podobného užívání zhruba stejnou spotřebu, tj. 3000 m3/rok. Tím je potvrzeno, že nedošlo k nějaké nenadálé závadě atp.

V posledních třech měsících jsem stav plynoměru pravidelně kontroloval - ale spotřeba se pohybuje kolem kubíku za den, což vychází z vaření a ohřevu vody, tzn. zanedbatelně. Příčina tedy musí tkvít v zimním vytápění bytu, kdy jsem ještě tuto záležitost neřešil.

V největším pokoji, kde je termostat, máme těžké velké závěsy i odrazné desky za topení. Po doporučení jsme přes den vytápěli pokoj na 20 stupňů, přes noc (případně přes víkendy) na 18 stupňů, aby tedy rozdíl nebyl příliš velký. Přesto je spotřeba takto veliká.

Nutno navíc ještě podotknout, že vytápění našeho největšího pokoje na 20 stupňů je opravdu docela hraniční, i tak je nám v pokoji docela zima (v těch menších mají naopak při těch dvaceti relativně dost teplo). Takže člověk zaplatí přespříliš, ale přitom mu ani není teplo.

Může mi na to prosím někdo napsat svůj názor? Je ta spotřeba objektivně opravdu obrovská? Dá se tomu nějak zamezit? Případně je možné, že bude problém ještě někde jinde než ve spotřebované energii? Předem děkuji za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.