Bojler neohřívá vodu

Rubriky:

Reklama
JM Jindřich Michalik @jindrich.michalik před 4 roky28.09.2019 09:09:00
Bojler neohřívá vodu

Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den mám takový dotaz, mám kotel na pevná paliva napojený na 160 l bojler, který ale běžně vytapím eletrikou. Funguje to bez problému. Nýní jsem se rozhodl,že zkusím ohřev vody v bojleru pomoci kotle na tuhá paliva, který použivám v podzimním čase k ovlažení domku (jinák topím plynovým kotlem). Bohužel výsledek je tristní, voda v bojleru se ohříva velmi pomalu, ba řekl bych že skoro vůbec. Přitom po technické stránce by mělo být vše v pořádku. Topná voda je hnaná do bojleru čerpadlem, zapínaným rozdílovým termostatem při rozdílu vstupní vody vetším než 10°C, vypnutí při rozdílu menším než 5°C. Průtok do toho okruhu reguluji přivřením ventilu na vstupu do bojleru. Při zapnutým čerpadle ohřevu teplá voda bojlerem teče, okruh je ovzdušněn a přitom voda v bojleru se skoro neohřívá. Např.včerejší situace: voda na vstupu do bojleru cca 60°C, voda na vystupu z bojleru cca 55°C, voda v bojleru po večerní hygieně 38°C. Topil jsem řadově 2,5 hodiny a teplota vody v bojleru stoupla jenom na 42°C.Tak mne napadá,že jedinou příčinou tohoto stavu může být jedině výměník obrostlý vodním kamenem. Bojler je Kovoděl 160, minimálně 20 let v provozu. Přitom, je zajimavé že když při studenem kotli ohřeju vodu v bojleru eletrikou a ponechám otevřené ventily topného okruhu (tzn., že okruh ohřevu vody a okruh topení je izolován pouze čerpadlem) dochází k pozvolnému ohřevu vody v topení. Při teplotě vody v bojleru 58°C se teplota vody topení zvedne o pár stupňu (4-5°C),z toho je zřejmé že výměník v bojleru alespoň častečně funguje.
Děkuji za radu a případné reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.