Jakou podlahu ve staré chatě

Reklama
RE Radomil Erban @radomil.erban690 před 4 roky01.10.2019 06:56:00
Jakou podlahu ve staré chatě

Koupil jsem starou chatu z 60. let, ve které provádím rekonstrukci. Při vybourání jedné z podlah jsem zjistil, že základy chaty nejsou z betonu, ale z cihel, celé to stojí na jílu. Skladba podlahy byla následující - na vrchu popraskaný beton v tloušce od 2 do 5 cm, pod ním cca 15 cm škváry, pod škvárou rozpadající se obyčejná lepenka položená na jílu. Cihelné základy jsou vlhké od jílu, stěny jsou však suché, protože mezi základy a stěnami z cihel je docela silná izolace, sice z lepenky,ale doplněná vrstvou asfaltu. Chtěl bych uvnitř odkopat po obvodu místnosti jíl, aby základové cihly od jílu nevlhly a nechat to vyschnout. Poradí mi někdo, jak potom dál postupovat ? Z venkovní vlhkosti strach nemám, protože zvenku je po obvodu betonový ochoz (tzv. záhrobec) a pod ním suchý zásyp.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.