Tenke zatepleni soklu

Rubriky:

Reklama
MV Miroslav Vomela @miroslav.vomela před 4 roky01.10.2019 07:37:00
Tenke zatepleni soklu

Zdravim,
Nejprve popis stavby:
- bez dodatecneho zatepleni fasady
- soklova cihla o 6cm mensi nez dalsi sar
- hydroizolace asf. Pasem se zpetnym spojen do vysky soklove cihly
- vyska ZB 75cm - 125cm (svah)
- planovana omitka na fasadu cca 2cm
- sokl asi oblozen imitaci kamene
- vyska okolniho terenu planovana na jedne strane 20cm pod horni urovni hydroizolace (je to trochu utopene v terenu) a na druhe 30 cm
-zatepleni soklu 6 cm xps, cimz se vyrovna odskok soklove cihly
-finalni soklovou cast fasady by manzelka rada udrzela ve stejne urovni jak cast vyse(aby nevystupoval schudek ven)
- kolem soklu bude kacirek cca do hloubky 5 cm

Ted k jadru problemu. Kvuli chybce v zamereni je zakladova deska misty cca o 2cm sirsi nez soklova cihla (vystupuje ven). Mam k tehle celkove situaci par dotazu, na ktere jsem zatim nenasel jasnou odpoved a uz me to googleni nebavi, radeji se zeptam stavebniku primo zde.

1. Chtel bych koupit xps a zateplit s nim v kuse soklovou cihlu i ZB. Ale kdyz koupim 6cm, tak ho kvuli vystupku desky budu muset zevnit hodne zabrusovat v plose, aby nebyl ohnuty a zaroven aby nebyl moc nakloneny k domu. Asf pas taky ma 5mm a neco z puvodnich 6 cm taky ubere. Napadlo me vzit do tehle mist treba jen 4cm xps pres cely sokl a mista na soklove cihle vyplnit paskem 2cm xps, aby vysledkem byla rovna fasada. Jen nevim, jestli mi to zase nenabyde o dalsi vrstvy lepici peny apod. Ma tohle reseni smysl?
2. Pokud by pod terenem melo byt jen 4cm xps, napadlo me jeste pod uroven terenu(kde nebude videt, pridat dalsi vrstvu xps, treba jeste 4cm. Ma to smysl? Nevim jestli hlavni uniky tepla jsou nad nebo pod terenem.

3. Utopenejsi strane domu je HI cca pouze 15-20 cm nad urovni kacirku kolem. Doporucili byste mi v tomhle pripade nejake dalsi opatreni, aby se neobjevili v budoucnosti nejake problemy s vlhkosti? Napr. Nejaky nater cihel jeste treba v 2. Rade?

Chtel bych podekovat predem za konstruktivni odpovedi. Pokud jsem neuvedl neco duleziteho, rad rychle odpovim.
Omluvte prosim preklepy, pisu z maleho mobilu.

Vomela

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.