TČ pro dům s TZ 11kW

Reklama
HP Hynek Palucha @hynek.palucha před 4 roky01.10.2019 08:28:00
TČ pro dům s TZ 11kW

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit s výběrem tepelného čerpadla pro dům s TZ 11kW. Objekt využíváme jako chalupu na víkendy. Chtěl bych využít kotlíkovou dotaci na pořízení TČ.
V domě je nově nainstalovaná krbová teplovzdušná vložka Hoxter s akumulací a výkonem cca 24kW, dále je tam kotel na tuhá paliva a elektrokotel Dakon PTE 12M s výkonem 12kW a teplá voda jde ohřát kotelm na tuhá paliva, nebo elektrikou. Jsou tam litinové radiátory.
Chtěl bych dům pomocí TČ temperovat řekněme na 15°C a po příjezdu dotopit krbovou vložkou a přes noc držet teplotu pomocí TČ. Ohřev TUV by mělo také obstarávat TČ. Chci ponechat stávající rozvody a litinové radiátory.
Konstrukce TČ jako split - ventilátor venku, zbytek v kotelně. Cenový limit bych rád držel okolo 200k Kč.
Zatím mám nabídku na Viesmann Vitocal 100-S AWB.M-E-AC typ A12 za 230 000,- Kč.
Dále pak MasterTherm (p. Sýkora) BoxAir Inverter Split 5-17kW za 219 000,-Kč
Pak Stiebel Eltron HPA-O13 (WPL25) za 295 000,-Kč (to už je cenově mimo).
Klidně bych šel i do jiných značek -Panasonic, TC mach, Alpha innotec, AC heating, LG.....
Je toho na trhu strašně moc a vůbec nevím co bych měl vybrat. Můžete mi prosím poradit s výběrem s ohledem na výše popsané parametry. Dům je v obci Zděchov (okr. Vsetín).
Moc děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.