Půdorys domu - nápady na vylepšení

Rubriky:

Reklama
JK Jan Kotěšovec @jan.kotesovec před 4 roky01.10.2019 18:03:00
Půdorys domu - nápady na vylepšení

Dobrý den, rád bych vás požádal o názor na půdorys domu, rozmístění nábytku a případné možnosti jak jej optimalizovat. Strávil jsem nad tím spoustu času a už se mě to zdá dokonalé. :D
Jedná se o bungalov. Pozemek je orientován na jih a umístění domu bude jak je znázorněno na druhém obrázku.

Pár otázek:
1. Je podle vás problém umístit postel pod okno tak, jak je to uděláno v dětských pokojích? Dávat postel pod okno se obecně nedoporučuje protože v prostoru okolo okna je menší komfort - zima, průvan, atd. To se mě ale u dnešních oken s trojskly a dokonalou těsností zdá jako nemístný argument. Navíc v našem případě nebude postel přímo pod oknem ale spíše vedle.

2. Je technická místnost o ploše 6,3m2 dostatečně velká? Zvažujeme vytápění plynem a solární ohřev vody. V TM bude také pračka a sušička.

3. Jaké umístění oken v kuchyni byste zvolili? U obvodové stěny bude jen pracovní linka se sporákem a umyvadlem bez skříněk nahoře. U stěny technické místnosti bude pak plná stěna s troubou a skříňkami. Zvolili jsme umístění okna na severní stranu protože nechceme mít na západní straně dvě okna blízko vedle sebe - okno bude ještě vedle kuchyňského stolu. Velikosti oken ve výkresu jsou jen orientační.

4. Je lepší udělat kuchyni do U nebo jen takto po obou stranách?

5. Krov bude klasický trámový. Bude tedy možné využít v podstatě celou plochu pro uskladnění harampádí. Chtěl bych tam uskladňovat třeba i nějaké zahradní nářadí apod. a proto se mě to nechce tahat přes dům. Chtěl bych udělat schody na půdu z vnějšku na východním štítu, kde nejsou okna. Co si o tom myslíte?

Předem děkuji za názory a rady!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.