zateplení garsonek na půdě

Rubriky:

Reklama
Jakub Červenka @jakub.cervenka před 4 roky03.10.2019 16:00:00
zateplení garsonek na půdě

Dobrý den,
žádám o radu k následujícímu projektu.
Našim cílem je zateplit dvě garsonky, které ční v půdních prostorech a to z vnitřní strany a jejich strop. Strop bude nepochozí, pouze v jednom místě bude obslužná lávka k okýnku pro kominíka. Na stěně jsou vedeny elektrorozvody a svody z antény včetně skříně (foto 1). Je nutné tuto instalaci vyvést nad izolaci nebo se rozvody mohou utopit v ní? Vnitřní stěnu navíc ve 4 místech předělují komíny (foto 2-4). Stěny mají tloušťku 500mm v místech komínů a 300 mm mezi nimi. Strop tvoří seshora: cementový potěr s polystyrenovým nátěrem 30mm, perlitobetonová vrstva 50mm, škvárový zásyp 80mm, fibrex s asfaltovou lepenkou, hurdisky 120mm. Jaký byste mi doporučili druh izolace a její tloušťku? Může se vůbec použít polystyren? Nejekonomičtěji se mi jeví varianta použít na stropy garsonek polystyren a vatu na vnitřní stěnu a okolo komínu vytvořit bezpečnostní pruh i na střeše třeba těch 900mm.
Firma mi navrhovala na stěnu vatu zapravenou lepidlem s perlinkou, elektroinstalaci chtěji utopit a na strop použít folií s volně loženou vatou, která by byla opět překryta seshora folií kvůli prašnosti na půdě.

Podotýkám, že se jedná o 4. podlažní stavbu, která dle ČSN 73 0810:2016 spadá mezi budovy s požární výškou 12,0 < h ≤ 22,5 m. Nikde jsem se nedočetl jak je v tomto případě řešena střecha. Může se vůbec použít polystyren v těchto půdních prostorech? V článcích o požární bezpečnosti při izolování jsem našel informace pouze k fasádě.

Druhou část půdy, která je využívána k věšení prádla, jsem zateplil svépomocí polystyrenem o tloušťce 20 cm s pochozí vrstvou z OSB.

Děkuji za odpověď.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.