Co je uvnitř krabičky prodávaného venkovního čidla pro kotle?

Rubriky:

Reklama
JH Jiří Helemese @jiri.helemese před 4 roky06.10.2019 19:17:00
Co je uvnitř krabičky prodávaného venkovního čidla pro kotle?

Dobrý den, jelikož nám dosloužil atmosferický plynový kotel, byl pan majitel nucen provést výměnu za nový. Firma přijela a nainstalovala destilační kombinovaný kotel Protherm 24 KKV -A kus za kus. Nic jiného, žádné další informace, jen mi v rychlosti ukázali jak se to zapíná a jak se nastavují teploty. Ani mi nenechali žádný manuál, že prý musí všechny papíry odvést na firmu. Jen se mě zeptali jestli si okruh umím odvzdušnit a já neměl odvahu se jich zeptat na další info, když tak spěchali. Proto jsem si informace k tomuto kotli vygooglil. Takže teď už něco o tom vím a chtěl bych se zeptat, jestli by mi tady někdo dokázal říci, jaké čidlo je v tom pouzdře venkovního čidla, konkrétně u tohoto typu kotle. Je tam klasický termistor, nebo nějaká LM35, nebo KTY, nebo datový DSxxxx? Chtěl bych si "bižuterii" pro tento kotel postupně osadit, když už to umí. Starý kotel uměl pouze prostorový termostat. Navíc mám už z dřívějška, když jsme si na vlastní náklady rekonstruovali koupelnu pro tyto případy natahanou instalaci. Mám přípravu pro venkovní čidlo, pro čidlo ve zdi a pro čidlo ve stropu. Jelikož je elektronika mým koníčkem, nechce se mi vyhazovat peníze za takovou prkotinu, jako je teplotní čidlo (pokud ovšem není v té krabičce u čidla ještě nějaká elektronika!) a radiační kryt na něho si také udělám sám. A když si to člověk zbastlí sám, tak mu to také udělá radost. Nehledě na finanční úsporu, obzvláště, když to není moje. Předem děkuji za případné rady a omlouvám se za poněkud obsáhlý dotaz, jsem stará škola a nás učili, že se vše musí řádně podat ...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.