Venkovni ocelove schodiste - slozeni

Reklama
FD Frantisek Dobrota @frantisek.dobrota612 před 4 roky09.10.2019 14:39:00
Venkovni ocelove schodiste - slozeni

Dobry den,budu delat venkovni schodiste na pudu, ktere musi unest cloveka a nejaky naklad (napr stehovani nabytku atd, tzn by melo byt plnohodnotne)

V projektu toho moc neni a ja dumam nad celou stavbou a rad bych Vase rady ohledne vyberu materialu.

Schodiste bude do prvniho patra (320cm vyska od zeme nahoru) + podesta 90x90

Sirka schodiste 90cm

18 schodnic z pororostu, vyska mezi stupnicemi 18cm, sirka 27cm, vychazi mi to na 4,86m bocnici

Puvodne jsem chtel udelat bocnice z jeklu 16x8cm (nevim tloustku) a v polovine bocnice navarit jekly jako podporu aby se to neprohybalo.
Dale jsem na internetu nasel moznost bocnice z platu 1cm a ne z jeklu - viz obrazek - me se toto reseni docela libi (usetrim tloustku jeklu), ale nevim jak 1cm ocelovy plat podeprit a zda to je nutne (kvuli pruhybu kdyz na to clovek stoupne)
Mohl bych poprosit o radu:

1) v pripade pouziti jeklu 16x8cm - jakou tloustku by mel mit? Nasel jsem az 5mm, ale to mi prijde zbytecne masivni. Pripadne je vhodna jina velikost jeklu? Staci navarit v pulce schodiste podporu pod kazdou schodnici? (jaky jekl pouzit?)

2) v pripade pouziti platu 1cm tloustky - je nutne pouzit v pulce podporu kvuli pruhybu? (nevim jakou vysku toho platu zvolit...)
Na obrazku je schodiste co jsem nasel na netu, me by se libilo obdobne, jen horni vychod by nebyl do strany, ale naprimo.

Prosim o normalni reseni, napr std profily z Feromatu

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.