Vytahování teplé vody z bojleru do systemu

Rubriky:

Reklama
LP Lukas Polášek @lukas.polasek před 4 roky11.10.2019 19:04:00
Vytahování teplé vody z bojleru do systemu

Zdravím,
máme U22 předělanou na automat a černý hrášek. V zimě si termostat v domě uzavírá ventil do systému tak nás tento problém netrápi.
Ale teď když ještě automat nepouštíme a přitápíme ráno a večer dřevem tak ventil zůstává otevřen a z bojleru po vychladnutí kotle utíká teplá voda nahoru do systému. Máme tedy bojler ke kotli na kulovém ventilu zastaven a ohříváme nočním proudem.
Topenář to připojil tak že přívod do bojleru je od kotle vyspádovaný a proto mi prosím někdo vysvětlete jak je možné že voda proteče naopak.
Celý systém je samotížný bez čerpadel.
Zpětnou klapku mi nedoporučil protože by ji údajně neprotlačil.
Je to 120 dražice s 3/4 přívodem, na příští sezónu plánujeme dát nový 120 bojler ale s 1" přívodem a na výkresu jsem se díval že má přívody o 10cm výše než stávající takže ještě lepší spád.
Děkuji za vysvětlení této ,,anomálie" a možné návrhy řešení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.