Regulace vytápění s více zdroji tepla do akumulační nádrže

Rubriky:

Reklama
JV Jiří Veselý @jiri.vesely285 před 4 roky16.10.2019 22:50:00
Regulace vytápění s více zdroji tepla do akumulační nádrže

Dobrý večer, mám prosbu a dotaz.

Dvoupodlažní RD 5+1 o ploše 200m2 (1.NP 100m2, 2.NP 100m2)
Ytong 300mm + 100mm zateplení okna dveře trojskla.

V minulém dotazu jsem řešil akumulační nádrž a všem velice děkuji za veškeré rady, které mi pomohli.

Nyní řeším budoucí otázku a to jak účinně regulovat vytápění s více zdroji tepla do jedné akumulační nádrže o objemu 1000l.

Zdroje tepla
1. FVE s akumulací cca 4,5-5kWp (pokud to nebude vyloženě nutné tak el. energií bez FVE ohřívat nebudu)
2.Krbová kamna na pelety s teplovodním výměníkem (asi hlavní zdroj)
3. Plyn - kondenzační kotel Junkers (využívaný okrajově)

Uvažuji to asi udělat tak

Akumulaci z FVE bude řídít wattrouter, takže tam bych toto řešit nemusel

Teplou vodu z krbových kamen bych asi reguloval jen na mezní teplotu v AN. Takže Kamna zapalte při teplotě v AN x°C a Kamna vypněte při teplotě v AN x°C.

U plynu by to bylo podobné jako u Krbových kamen, natopit na nějakou teplotu a při určité teplotě vypnout, teď jde o tom jestli ten plyn s krbovkama nějak propojovat, nebo regulaci pro každý zdroj zvlášť.

No a teď to výsledné teplo z AN nějak regulovat dle potřeb v domě.
To je to co vůbec nevím přes co řešit.

Zatím jsem pokukoval na zónovou regulaci od Jablotronu.
Něco ve smyslu zónové regulace by se mi docela líbilo, v každé místnosti si nastavit určitou teplotu, kterou bych požadoval a hlavice by mi radiátory podle toho zavřely jo a mám radiátory koncipované na teplotní spád kolem 50°C.
Jak to pořádně skloubit aby se radiátory nahřály, zavřely a čerpadlo topné vody dostalo pokyn k vypnutí, že už je nahřáto a naopak, čerpadlo začni honit vodu z AN do radiátorů, protože v domě je zima.

Na výstupu z AN by se mi líbit nějaký regulovatelný trojcestný směšovač, protože plánuji AN nahřívat alespoň na 80°C (má to smysl a jakou max teplotu by vlastně měla mít voda v AN?).

Jsem elektrotechnik který se s**e do všeho, ale uznávám rozličnost řemesel a nes**u se zbytečně ostatním do jejich fochu.
Takže budu velice rád za každou radu, případně řešení.
V tomto odvětví jsem naprostý amatér a svojí invencí bych vše dovedl jen k nějakému kočkopsovi, což nechci.

Předem díky za každou zkušenost a radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.