Jak složit lehkou podlahu do 2.NP na dřevěném stropě

Reklama
Lukáš Čadan @lukas.cadan před 4 roky21.10.2019 09:28:00
Jak složit lehkou podlahu do 2.NP na dřevěném stropě

Dobrý den,

nejsem odborník, prosím o zhodnocení postupu, který jsem si navrhl po přečtení řady názorů a článků.

Situace: potřebuji položit novou podlahu do 2NP. V místnosti bude dětský pokoj, čili bude vytápěná. Pod podlahou v 1NP je také obývaný pokoj.

Navrhovanou skladbu nejlépe vykreslí obrázek, viz příloha. Momentální stav je, že na zemi leží jen struska. Na ni pak položím další vrstvy viz obrázek. Vidíte v tomto navrhovaném řešení nějaký zádrhel? Případně je potřeba předtím něco zvážit?

K tomu mám ještě pár nejasností:

1) jakou kročejovou izolaci mám použít, když chci položit OSB desky přímo na liapor? Jakou tloušťku? A jsou s tím spojené nějaké zádrhele?

2) musím oddělit OSB desky od stěn - stačí nechat jen mezera? anebo tam dát nějakou pásku (např jaká se dává, když se lije anyhdrid?. Pokud pásku, tak od jaké "hloubky"?

3) jakou PE (jak tlustou) folii postačí dát mezi OSB desky, abych zamezil vrzání?

4) je lepší dvě vrstvy OSB lepit anebo sešroubovat? Dokážu si představit pracnost při šroubování, ale ne při lepení? A cenové srovnání? Při lepení asi odpadá vrzání a pak bych asi ani nemusel dávat tu PE folii?

5) je nutné řešit parotěsnost? předpokládám, že ne, když nad i pod podlahou se bydlí

Předem děkuji za odpověď a tipy!
Lukáš Čadan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.