Změna užívání stavby a následná kolaudace

Reklama
VP Veronika Palowská @veronika.palowska před 4 roky23.10.2019 11:11:00
Změna užívání stavby a následná kolaudace

Dobrý den,

Upravuji bývalou kavárnu na prodejnu ryb a rybí bistro. Přestavba interiéru neobnáší žádné změny v nosné konstrukci, v podstatě se jedná jenom o práce typu "místo koberce přijdou dlaždice" apod.
V objektu se bude jídlo nejenom prodávat, ale i vyrábět. Kvůli tomuto faktu mi několik úředníků řeklo, že je nutné prostor rekolaudovat, resp. zažádat o změnu v užívání stavby a následně ve druhém kroku objekt zkolaudovat na nový způsob užívání.
Bohužel na stavebním úřadě mi nebyli schopní tento postup potvrdit, ani mi nedokázali říct, zda jde tento proces udělat pouze v jenom kroku, tedy v jedné žádosti zažádat jak o změnu v užívání stavby, tak ke kolaudaci (vzhledem k minimálním úpravám stavby, skutečně jen přestavujeme interiér).
Prosím vás o radu: je skutečně nutná změna užívání stavby (např. podle požárního technika to nutné není, podle veterinářů to ASI nutné je)? A lze proces zkrátit na jednokolový tak, že v rámci jedné žádosti chci uvést změnu užívání stavby a rovnou i prostor znovu kolaudovat? Není možné prostor pouze zkolaudovat s tím, že nároky na kavárnu jsou stejné jako nároky na prodejnu ryb (ještě před kavárnou byla tam byla prodejna textilu), pouze přidat "výrobu potravin"?
Budu neskutečně vděčná za jakékoliv rady.

Pěkný dne,
Veronika P.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.