Betonový sokl pod žulovou násšlapnou desku - boční vchodové dveře

Reklama
MM Martin Molnar @martin.molnar940 před 4 roky24.10.2019 12:06:00
Betonový sokl pod žulovou násšlapnou desku - boční vchodové dveře

Dobrý den ,

mohl by mi zde prosím někdo poradit, zda je "dobrý nápad" (nic jiného mě totiž nenapadá) udělat sokl pro schod z žulové desky (tl. 40 mm, nášlapné v rozměru 400 x 800) z materiálu Liapor Mix Final:

https://obchod.liapor.cz/products/liapor…

Jde o to, že po ošalování nechci použít do těla soklu klasický beton (který by byl tepelným mostem, a dělal bych v přímém přechodu do vysekaného Porothermu asi neplechu), ale beton který obsahuje keramzit. Volal jsem výrobci a ten mi v podstatě tento produkt doporučil s tím,že sice není k tomu přímo určen,ale že by mohl pro tento účel posloužit (má větší pevnost než klasický Liapor Mix) - byť se přes dveře bude pouze chodit a tak to místo nebude nijak zatěžováno.

Celý prostor jsem vyčistil, osekal, zařezal izolaci a nyní bych to tedy do bednění vylil betonem. Jedinou izolací by pak byla nopovka před betonový sokl proti vlhkosti po odšalování.

Beton bude v okapnicovém chodníku kde je sucho.

Je tento postup dosatečný? Neopomněl jsem třeba něco?

Děkuji Vám mnohokrát za názor - fotky místa jsou v příloze.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.