Mohu přeprodávat elektřinu?

Reklama
TJ Tom Jerry @tom.jerry před 4 roky29.10.2019 18:03:00
Mohu přeprodávat elektřinu?

Mám takový "podnikatelský nápad" a nevím, zda to dává smysl.

Příklad: v městském domě je 10 domácností, které mají elektřinu od různých dodavatelů.

Do domu bych umístil nějakou baterii třeba 10 kWh. Pouze já bych kupoval elektřinu od nějakého dodavatele, všechny domácnosti by pak kupovaly elektřinu ode mě.

Jelikož bych reprezentoval 10 domácností, mohl bych s dodavatelem vyjednat lepší podmínky. Díky baterii bych mohl odebírat především když je elektřina nejlevnější. Baterie by vyrovnávala "nápory" a pro celý dům by asi stačila přípojka na 5 kW (20 Amperů).

Ve výsledku by elektřina pro celý dům stála třeba o 50% méně. Domácnosti by platily třeba 75% původní ceny, tedy 25% by byla moje marže. Po několika letech by se mi třeba vrátila investice do baterií a pak bych už byl v zisku.

Jsou moje odhady realistické? Je tam nějaký háček, který si neuvědomuji?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.