Zapojení více zdrojů

Reklama
PH Petr Hronek @petr.hronek107 před 4 roky05.11.2019 21:34:00
Zapojení více zdrojů

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o radu při zapojení více zdrojů do systému.

Mám ke stavebnímu povolení projekt na vytápění. Zapojení zdrojů ovšem neodpovídá.

Jednak bude použito TČ s měničem, takže předpokládám, že je při vytápění vhodnější pouštět vodu přímo do topení (ne přes nádrž)...? Dále pak bude kromě TČ a krbové vložky další zdroj - elektrokotel 3x3 kW o objemu 80l, který není součástí TČ.

Základní mód jsem předpokládal takový, že TČ topí přímo do okruhů spotřebičů (radiátory a podlahovka).

Další mód je nahřívání TUV - TČ zvýší teplotu a ventil přepne vodu z TČ do nádrže 500l, jejíž součástí je spirála pro TUV. Při tom by se voda na vytápění brala z nádrže.

Další mód je, pokud se zatopí v krbu - předpokládal jsem vždy vést přes nádrž a z ní do spotřebičů (většinou odstavené TČ).

Další mód při extrémních mrazech vést vodu přes elektrokotel a dohřívat ji (když TČ nestačí).

Skicnul jsem nějaké zapojení, ale předpokládám, že to lze provést i jednodušeji při stejné funkčnosti, jen s tím bohužel nemám zkušenost. Můžete mi prosím poradit/skicnout vhodnější řešení?

Předem mockrát děkuji!

Petr

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

23 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.