Přívodní kabel do RD (120m)

Reklama
SU Sergi Urated @sergi.urated před 4 roky12.11.2019 18:31:00
Přívodní kabel do RD (120m)

Dobrý den, chystáme se připojit dům na již uložený přívodní kabel, který nám položila realizační firma na základě PD; jedná se o AYKY-J 4x16 o délce 120m. Elektrikář, který mi však dělal rozvody v RD mě upozornil, že se domnívá, že kabel není dostatečný. Elektrikář mi navrhl, abych do země uložil alespoň CYKY-J 4x16, vzhledem k délce přívodního kabelu 120m.
Co se týče spotřeby; jedná se o menší RD, kdy se bude pomocí el. vařit, svítit, do budoucna lze uvažovat o sauně, příp. nabíjení elektromobilu.
Z tabulek jsem vyčetl, že skrz uložení v zemi, by měl kabel AYKY-J 4x16 uložený v zemi unést proudové zatížení 81A , resp. 96A, v případě kabelu CYKY-J 4x16.
Tzn. myslíte, že bude třeba změnit ten kabel v zemi AYKY-J 4x16 alespoň na CYKY-J 4x16? Popř. bude vůbec stačit ten CYKY-J 4x16? Díky moc

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.