ako otestovat asi chybny manostat Protherm Medved 20 klom

Reklama
JG jan goose @jan.goose před 4 roky20.11.2019 15:54:00
ako otestovat asi chybny manostat Protherm Medved 20 klom

Zdravim,

Snazil som sa najst v historii fora,ale v zasade sa len opakuje chyba nezapalenia ohna, pricom pravdepodobna chyba je manostat.

rovnako je to zrejme u mna, manostat na Protherm medved 20 klom nieje zapojenie manostatovej sondy z ktorej idu vzduchove trubicky do manostatu ,,ale manostat je priamo umiestneny v priestore odvodu spalin.

ked sa objavila chyba, manostat som oprasil , oprasil som miesto okolo neho a zapalovanie plamena fungovalo bez problemov.

Teraz sa situacia opakovala,, pricom po vycisteni to chvilu islo ,,, nasledne ked uz vycistenie nepomahalo, uplne som ho vytiahol z priesotru odvodu spalin a po zatriaseni manostat vzopinal plamen aj ked bol mimo, len tak polozeny na kotli bez akehokolvek vanku.. Z manostatu vedu rovno dva elektricke droty do skrinky, kde sa zrejme nastavuje tlak, lebo je to zablendovane cervenou farbou. Tu je aj bezpecnostne zakryte tlacitko.

Predpokladam teda,ze manostat funguje na pricipe ,ze pri "prievane" , neviem ci na zaklade pretlaku, alebo potlaku, kedze je v priestore odovdu spalin za takou zeleznou malou stenou,,, vzopne kontakty. Kedze pri vybrati manostatu sa ohen automaticky vypne.

Ako otetujem kotol mimo manostatu ? zapojenie na kratko kontaktov manostatu nepomohlo. Rovnako nepomohlo ani sltacenie tlacitka na riadiacej skrinke.

nejde mi o pouzivanie kotla bez manostatu, ale o test, ci je chyba naozaj v manostate a ci kupou noveho sa problem vyriesi.

medzitym cakam na servis, ale nejako to trva :/.

Dakujem za rady.
Jan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.