Problém s nízkou teplotou na chodbě

Reklama
JD Jan Drábek @jan.drabek222 před 4 roky20.11.2019 18:50:00
Problém s nízkou teplotou na chodbě

Dobrý den,

pokusím se můj problém popsat stručně a krátce, ale obávám se, že se mi to moc nepodaří.

Na přiložených fotkách můžete vidět můj plán jak vyřešit problém (nízké teploty, rosení okna nad dveřmi a rosení kliky na dveřích) na chodbě rodinného domu. Bohužel nemám změřený rozdíl teplot mezi začátkem a koncem schodů vedoucích k zadnímu vchodu na dvůr (tak jak je vidět na fotce), ale pocitově je u dveří jako kdybychom vůbec netopili. Původní majitel nalepil 10 cm polystyren z vnější strany této strany domu a 5 cm polystyren na strop chodby. Fialově označená zeď je kamenná zeď nezatepleného sklepu.
Plíseň v oranžově označeném rohu byla jen povrchová a důvod vzniku odhaduji kvůli nové fajnové omítce (komplet všechny zdi) + malování vápenným roztokem.

Můj dotaz tedy zní:

- Má cenu snižovat strop pomocí SDK desky a pokud ano, bude stačit upevnění standartní SDK desky na CD profily? Co s volným vzniklým prostorem mezi původním stropem a SDK deskou, zateplit vatou?

- Měla by se nějakým způsobem zateplit nebo ošetřit kamenná stěna sklepu?

- Má vůbec nějaký smysl takto nalepený polystyren na stropě a na vnější zdi?

- Existuje nějaké lepší funkční řešení na zvýšení teploty na schodech?

Děkuji za jakýkoliv postřeh, nápad, radu atd.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.