Chemické kotvení kuchyňské linky

Reklama
KK Karel Ka @karel.ka před 4 roky27.11.2019 14:39:00
Chemické kotvení kuchyňské linky

Dobrý den,

chci poprosit o radu ohledně upevnění horních skříněk kuchyňské linky na stěnu. Každá skříňka by měla držet na dvou skobách (od dodavatele jsou ke skříňkám skoby s vrutem o průměru 5 mm). Problém je, že stěna je z "děrovaných" cihel Porotherm 30 a nemám důvěru v to, upevnit skříňky na klasické plastové hmoždinky - i když by to teoreticky udržet mohly. Přece jenom hmotnost jedné takové skříňky pokud v ní bude nějaký těžší porcelán může být cca 80 kg.

Takže klasicky bych použil chemickou kotvu s tím, že do sítka by šlo kovové pouzdro s metrickým závitem do kterého by se pak našroubovala skoba na kterou se skříňka pověsí.

Problém je, že pro tento způsob bych musel do stěny vrtat díry o průměru 22 mm, aby šlo vložit sítko 20 mm z důvodu velkého průměru kovového pouzdra. A to už mi přijde opravdu dost velká díra, když ve finále do ní potřebuji dostat jen tu 5 mm skobu.

Moje otázka tedy je, nedalo by se to udělat nějak jednodušeji, abych nemusel vrtat tak velkou díru? Co kdybych použil sítko 10 mm a skobu pak "zavrtal" přímo do něj? Bude to držet? Přijde mi to pořád jako lepší řešení než použití klasických hmoždinek. Případně kdyby ta skoba byla moc malý průměr, aby to vytlačilo dostatek malty, co kdybych do sítka vtlačil klasickou plastovou hmoždinku a do ní pak po vytvrzení našrouboval skobu s vrutem?

snad se v tom dá vyznat a předem díky za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.