Lze reklamovat mizerné zapojení?

Reklama
VD Veronika Dijonská @veronika.dijonska před 4 roky30.11.2019 13:32:00
Lze reklamovat mizerné zapojení?

Dobrý den,
máme problém s kotlem na pelety od Atmosu. Samotný kotel je super, ale výběr firmy byl tragédií. Jde o velkou firmu, nechci zatím jmenovat, s působností po celé ČR. Nebudu snad ani řešit to, že zvolili špatnou velikost kotle i přes dodané rozměry schodiště, takže ho museli rozebrat na malé díly (což stále nevíme, zda je ofíko možné), zdemolovali schody, zeď atp. Zapojovali ho tři měsíce, vystřídalo se tu asi 6 techniků a mezitím každý u firmy skončil. Kotel je i pro amatéra zcela příšerně zapojen elektricky - nacpali tam prodlužky apod., kabely visí všude, podle mě to nemůže splnit bezpečnostní pravidla (existují nějaká?). Nyní to máme zapojené tak, že nám kotel ohřívá vodu v bojleru, ale zhruba za hodinu se ta voda tam přehřeje, vrací se k jakémusi ventilu, který vyhlásí poplach, vypustí všechnu vodu z kotle do otopné soustavy, a hned samozřejmě kotel začne naplno topit, protože je vlastně teplota vody nízká. Takhle nám to nechali jako funkční zařízení. Akumulační nádobu prý nepotřebujeme. Od odborníka jsme zjistili, že nám namontovali trubky zbytečně složitě, s ventilem navíc a že to tam nemá co dělat (což je ve faktuře pár tisíc navíc). Nyní jsem před platbou faktury a řeším - co s tím? Mám to zaplatit a nechat od jiné firmy předělat, nebo se s touto firmou nějak dohadovat? Jenže i dohadování je mi k ničemu, aktuálně mají jednoho zaměstnance, co lítá po ČR a opravuje ty prasárny po ostatních, nebude mít čas a nejspíš ani zkušenosti to nějak předělat. Ani si nemyslím, že provedli řádné testy, těžko říct, zda je vše, jak má být. Ale kotel jako takový funguje ... teda hodinu, pak zahlásí chybu - viz výše. V Atmosu se mi vždycky vysmějí, když jim volám, že to je příšerná firma, že to neumí zapojit, jen prodávat, ale Atmos jim dal certifikaci! Máte někdo zkušenosti? Co byste radili? Děkuji moc :-) A omlouvám se, že je to laicky napsané, ale odborník rozhodně nejsem :-D

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.