Zateplení půdy

Rubriky:

Reklama
MC Michal Charvat @michal.charvat855 před 4 roky01.12.2019 02:01:00
Zateplení půdy

Schválně píši tento příspěvek pod dřevostavby byť jsem našel obdobné v jiných částech.

Zvažuji zateplení aktuálně odvětrávané půdy - izolace v podlaze půdy pod OSB 2x16 STEICO FLEX následně OSB s nátěrem jako parobrzda, následuje podhled s woodsilem.

Pokud tedy nějaká pára projde na půdu je aktuálně odvětraná (můj laický názor).

Původně jsem chtěl umístit izolaci mezi vzpěry, nicméně je mi líto prostoru (byť je půda dostatečně prostorná) a hlavně by se tím snížila výška půdy z 2m na cca 160cm.

Výhodou tohoto řešení je počítám zachování odvětrávání po celé půdě krom prostředního pochozího tunelu (pod ním se nachází chodba domu), nevýhodou právě zmíněná výška.

Druhou možností by bylo umístit izolaci mezi krokve de-facto k parotěsné folii pod latěmi s tím, že by po stranách zůstaly "malé" klíny - cca 2-3m delka, 1m vyska. V danou chvíli ale v prostoru těchto klínů bude omezená cirkulace vzduchu - fólie je přerušena pod hřebenem.

Bude mít druhá možnost zásadní vliv na páry odcházející z obytného prostoru?

Doporučíte spíše jít cestou první varianty kdy tedy cirkulace zůstane zachována?

Předem děkuji za informaci. Případně doplním další detaily.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.