Podlahové topení + radiátory v patře

Rubriky:

Reklama
MD Martin Diamant @martin.diamant před 4 roky08.12.2019 14:53:00
Podlahové topení + radiátory v patře

Dobrý den, dovolil bych se zeptat, jestli někdo prosím nezná řešení mého problému? Máme doma teplovodní podlahové topení v přízemí v kombinaci s radiátory v prvním patře.Termostat je umístěn dole na chodbě. Problém je v tom, že když nastavím termostat na optimálních 21-22°C, této teploty dosáhnu v jen v přízemí, ale v pokojích v prvním patře je okolo 19 °C. K tomu, abych dosáhl nahoře alespoň 20,5°C, musím dole na termostatu nastavit teplotu minimálně na 23°C. Vzhledem k tomu, že je termostat umístěn na chodbě, tak v obývacím pokoji dole musím zároveň regulovat kohouty k podlahovce, aby tam nebylo někdy i třeba 25°C, protože je to velká místnost. Kotel máme s ekvitermní regulací, takže když venku mrzne, místnosti nahoře se mi ohřejí tak na 20,5 °C, když mám na termostatu nastaveno 23 °C, ale pokud je venku třeba 6 °C, mám nahoře v pokojích třeba i pod 20 °C i když termostat dole hlásí 23°C. Existuje prosím nějaké řešení, aby byla v domě všude alespoň podobá teplota, optimálně kolem 21-22 °C? Děkuji moc za radu. Hezký den.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

34 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.