Rekonstrukce dřevěné podlahy ve starém činžovním domě

Reklama
JV Jan Větrný @jan.vetrny před 4 roky16.12.2019 22:34:00
Rekonstrukce dřevěné podlahy ve starém činžovním domě

Dobrý večer všem,
prosím o radu všechny zkušenější. Měl jsem doma starou prkennou podlahu, která již po 70 letech přestala z vícero důvodů vyhovovat a tak jsem se rozhodl to vzít zgruntu; dřevěnou podlahu jsem vytrhal, pod tím násep cca 20 cm škváry smíchané se stavební sutí a všelijakým ostatním bordelem vyvezl a trámky, do kterých byly pochozí prkna zatlučeny jsem vyndal - nebyly napevno, pouze místy vypodložené cihlami a klínky, hádám že pouze z důvodu aby se měly prkna do čeho přitlouci, údajně by se jim mělo říkat tzv. "polštáře". Tím jsem tedy odkryl další prkna, které by se měly nazývat záklop stropu a pod nimi jsou již stropní trámy a mezi nimi dutina. Tolik k popsanému skutečnému stavu. Nyní konečně dotaz - jakou byste mi doporučili skladbu podlahy nové? Bydlím v podkrovním bytě, v domě z roku 1949, stavěném převážně z cihel, pode mnou jsou tedy další byty. Nejde mi v tomto případě až tak o tepelnou izolaci, protože s tím nebyl nikdy zde nějaký problém, řeším zejména kročejovou izolaci, se kterou nemám žádné zkušenosti. Moje aktuální představa vytvořená na základě pročítání mnoha a mnoha diskuzí, článků a fór je taková, že na začištěný záklop bych aplikoval filc/tkaninu, na něj cca 10 cm liapor frakce 4/8 (?), na něj cca 10 cm kročejová izolace (údajně z čedičové vlny by měla být nejlepší) a na to 2x18mm OSB desky do kříže, slepit v perodrážce, slepit i mezi sebou a ještě i pro sichr prošroubovat k sobě (s tmelem nebo lepidlem v díře proti případnému budoucímu skřípání). Jako finále potom koberec, podotýkám že nemám rád a neplánuji dávat rohové lišty. Považujete tento postup za optimální? Jedná se mi o to, abych opravdu dobře zvukově odstínil podlahu a nerušil pokud možno vůbec sousedy pode mnou při běžných činnostech, tak je oněch cca 10 cm dost? Pokud ano, jaký konkrétní typ či název kročejové izolace doporučujete? Jedná se mi o kvalitu, v žádném případě nechci šetřit a chci zainvestovat.

Ještě upřesním že škváru jsem doma opravdu mít v 21. století pod podlahou nechtěl, z diskuzí jsem si všimnul, že i přes možná rizika má stále mnoho zastánců. Také ještě důležitá informace, že na vlhko byt ani podlaha vůbec netrpí.

Předem všem moc děkuji za fundované názory šikovnému laikovi a přikládám pro názornost fotku jak to vypadalo v průběhu likvidace.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.