Výroba pelet pro vlastní potřebu-součastnost 2020

Rubriky:

Reklama
Pavel Šam @pavel.sam před 4 roky21.12.2019 12:12:00
Výroba pelet pro vlastní potřebu-součastnost 2020

Mám přísun pilin+drobné odřezky a kůra za odvoz. V roce 2020 odhad 5 až 10t. Co takhle tento materiál rozdrtit na předepsanou frakci a napeletkovat pro AK?
Je zde spoustu témat tohoto zaměření, ale jsou stará včetně technologie "v plenkách"!
1.je mi jasné, že piliny před mletím a peletkováním musí mít určitou vlhkost.
2.až tak netrvám na univerzálnosti zařízení na různé druhy peletek. Nechci si zničit kotel chlorem. Stačí aby to dělalo peletky třeba jen pr.6mm
3.o opotřebení lisovacích součástí vím a po určité době se musí vyměnit. Tedy po x tunách zpracovaného materiálu. Což přibližně u mne dělá 10let.
4. Cena pelet se pohybuje 7000 až 8000Kč/t což téměř odpovídá ceně koksu váhově. Ve výhřevnosti samozřejmě ne. Takže když bych nalisoval 10t za rok tak mám hodnotu 70tKč. Takže i ta návratnost by mohla být vcelku krátká.
5. Moje představa práce je dvě soboty v měsíci a za den tak zpracovaná tuna peletek. Takovej 12kovej přesčas místo v zaměstnání doma.
Potřebuji doporučit FUNKČNÍ STROJ který zapnu do ele. a otočím vypínačem a jen budu doplňovat vsázku a odvážet peletky. Žádný zajíždění a kdesi cosi! Jak je to s údržbou? Nebo "žádná" až po výměnu matrice?
Představa takovéto sestavy by byla ideální https://www.youtube.com/watch?v=dQfeGk3F…

O nějaké nefunkční zařízení nestojím! A rád bych se mu vyhl.
Děkuji

Ps. pokud by vyschl zdroj pilin, tak se stroj dá nedá prodat?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.