Ohřev vody v koupelně a kuchyni

Rubriky:

Reklama
JP Jakub Petráš @jakub.petras před 4 roky30.12.2019 19:48:00
Ohřev vody v koupelně a kuchyni

Dobrý den,

chci poprosit o radu, názor.

Pomalu dokončuji rekonstrukci cihlového, rodinného domu, ale pořád jsem nějak na pochybách, co se týče ohřevu vody.

Ústředni topení je na plyn, ale podsklepena je jen kuchyně a právě tam se nachází kotel. Od tohoto místa je koupelna vzdálená necelých 13 metrů a baterie v kuchyni je od kotelny vzdálená přibližně 5 metrů.

Z těchto důvodů mám zatím v plánu dvě tělesa pro ohřev vody elektřinou - jedno v sklepě přímo pod baterií v kuchyni a druhé umístněno v koupelně, neb se bojíím tepelné stráty na velkou vzdálenost. Je toto řešení dobré nebo špatné? Byli mi navrhnuto, abych ohříval vodu v koupelně a kuchyni jen jedním bojler a připojil třetí trubku s cirkulací teplé vody za pomocci čerpadla.

Co se týče ohřevu vody na plyn, tak se nějak bojím investice, jelikož bych rád v budoucnu topil dřevem, tedy kotlem na tuhé palivo, pro které jsou myslím vhodnejší nynejší, původní rozvody topení a litinové, velkobjemové radiátory.

Pokud by byli třeba další informace, rád je zdělím.

Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.