parozábrana místo difuzní folie pod střešní krytinou

Reklama
JS Jan Svoboda @jan.svoboda322 před 4 roky05.01.2020 11:05:00
parozábrana místo difuzní folie pod střešní krytinou

Dobrý den, nedávno jsem koupil rodinný dům, cca 22 let starý. Má mansardovou střechu. Půda má nezateplenou střechu (skladba: tašky bramac, latě, parozábrana, krokve (výška 14cm). Půda je nepochozí. Skladba stropu: mezi trámy (výška 20cm) volně položené cca 10 cm vata, pod tím latě přibité na trámy a na latě přidělán sádrokarton. Chybí tedy parozábrana ve stropě. Na půdě nejsou známky vlhkosti, trámy, krokve jsou v pořádku. Při mrazu se mi zdála parozábrana místy lehce orosená. Trámovou konstrukci střechy jsem nechal nastříkat přípravkem proti dřevokaznému hmyzu, protože místy byl napaden. Řeším úniky tepla skrz strop na půdě. Půdu bych rád do budoucna využil pouze jako skladovací prostor.
Poradíte mi někdo jak ideálně zateplit strop (podlahu půdy) a případně střechu? Nechce se mi rozebírat střechu, vyměnit parozábranu za difuzní a ani se mi nechce rozebírat kompletně sádrokartonový strop (cca 130 m2) a dávat parozábranu a nově sádrokarton. Je nějaké řešení vhodného zateplení, abych se samozřejmě vyhnul kondenzaci vody?
Napadlo mě:
- dát parozábranu mezi trámy ve stropě a na to izolaci, na trámy rošt a vše zakrýt další vrstvou izolace.Zavřít třeba OSB deskami.
- zateplit střechu mezi krokvemi a udělat přirozenou ventilaci ventilačními turbínami
- nebo na stávající trámy na podlaze položit parozábranu a pak udělat izolaci (zmenším si tím ale výšku o cca 30 cm).

Budu rád za případné dotazy a nápady co s tím.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.