Odvětrání sklepa

Reklama
LN Luděk Novotný @ludek.novotny456 před 4 roky07.01.2020 10:58:00
Odvětrání sklepa

Dobrý den,

vím že pár témat tu už je, ale v každém spousta příspěvků s nakonec kolikrát odlišným pohledem na věc. Navíc jsem nenašel nic specificky pro můj problém..

Řeším odvětrání / odvlhčení sklepa. ve sklepě je teď v zimě ca 12°C a vlhkost 100%.

Dosud jsem neřešíl, ale poté co jsem z půdy vystavěl podkroví se potýkám s pronikáním vlhkosti a mrazu do podkroví, důsledkem toho mi vlhne a plesniví jeden nosný sloupek střechy a nejspíš i trámy stropu nad sklepem.

Problém je z vchodem do sklepa, viz foto 4.
Nad schodištěm je SDK a vata. (asi to byla blbost, ale řešil jsem akutně, zateklo a spadly během rekonstrukce všechny stropy, šlo to na pojistku do "původního stavu" tak jsem neřešil..)

Dříve tudy (prostorem nad schody) vlhkost unikala na půdu a vše bylo ok, teď si ale vlhkost hledá nejsnažší cestu a ta je prostorem kolem zdi nad schodištěm...
Postižen je tím pádem nosný sloupek střechy který nasakuje nejspíš od vlhké vaty. viz foto 1 a 2. Zřejmě budou i vlhké trámy mezi sklepem a podkrovím , ale to už není vidět.

Předpokládám že budou 2 kroky řešení problému:
1. místo SDK nějaká hydroizolace
- existuje nějaký způsob jak strop nad schodištěm spolehlivě zaizolovat přes SDK (nějaká folie, nátěr, zaakrylovat po obvodu...) abych nemusel ničit SDK?
- pokud ne, shodit SDK, vybrat vatu a co místo toho?

2. odvětrání sklepa
- sklep má okénko na urovni chodníku na ulici viz foto 3
- v prostoru toho schodiště plánuji dát rouru od podlahy sklepa s větrákem (předpokládám že větrá má táhnout vzduch směrem od spodu směrem ven ze sklepa?)
- kde ji mám vyvézt? dole nad urovní podlahy suterénu (modrá čára, za tou zdí je průjezd, nemrzne tam, ale ani se netopí.. klasický prujezd vrata z ulice a vrata do dvora..) nebo až pod novým stropem?
- větrací okénko do sklepa nechat tak jak je? nebo také nějaká roura a větrák?

A poslední věc, potřebuji v podkroví co nejdříve začít dokončovací práce a potřebuji ten sloupek vysušit co nejdříve.
Než tedy vybuduji opatření krok 1 a 2, jak nejrychleji odstranit pronikání vlhkosti (důsledek). Ucpat okno ať neproniká chlad a dát přímotop a kondenzační sušičku? nebo okno nechat otevřené a jen vysoušet? nějaká "suchá studna"?

Moc děkuji za reakce..

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.