Vytápění a TZ starého kamenného domu

Reklama
MD Michal Duránik @michal.duranik před 4 roky10.01.2020 14:24:00
Vytápění a TZ starého kamenného domu

Dobrý den,
rád bych se informoval, jaké přibližně může mít náš dům tepelné ztráty a vhodnost vytápění kotlem na tuhá paliva atmos dc19s s akumulační nádobou.
Pro začátek, vytápěná plocha činí zhruba 150m2, jde o hlavních 5 místností, z toho má každá jedno okno s dvojsklem, staré asi 10let, plocha cca 4m2. Dům v půlce rozděluje chladná chodba, která má zatím né moc těsné dveře a jako jediná v domě nemá snížený a zateplený strop. Jinak všechny místnosti jsou snížené a zateplené (strop). Dům má obvodové zdivo 60cm kámen a zvenčí není zateplený. Půda je prázdná a nezateplená.
Doteď probíhalo vytápění plynovým kotlem a lokálně kachlová kamna. Avšak u kachlových kamen je k nevydržení a zbytek domu podstatně chladnější, v plynu se protopí šíleně moc, proto chceme jít do vytápění tuhým palivem protože dřeva máme mraky.
Koupil jsem kotel na tuhá paliva 19kw a uvažuji o akumulační nádobě, zatím 750l , příští rok chci dokoupit další stejně velkou.
Můj dotaz tedy zní, jaké mohu mít asi tepelné ztráty domu, protože jsem v oboru neznalec, nedokáži si spočítat. Dále jak velkou akumulační nádobu, aby mi po vyhasnutí kotle vydržela natápět dům alespoň 10h na 20 stupňů.
Vím že tenhle můj výklad je nepřesný a neúplný, hledám zde jen rady pro laika, popřípadě jen odhadovaná čísla a míry.
Předem mockrát děkuji za informace k věci.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.