Stav vody ve studni

Reklama
MR Milan Richter @milan.richter549 před 4 roky12.01.2020 20:35:00
Stav vody ve studni

Měl bych obecný dotaz. Bydlíme ve starém domku kousek od letiště Václava Havla, na pozemku je studna která v minulosti živila ještě domek vedle. Je hluboká skoro 13 m, metrový betonový zkruže. Nemám přehled o tom, jaký byl stav vody ve studni v minulosti, ale momentálně je tam reálně tak 1,5 m nad dnem. Na jaře jsem zkusil vodu vyčerpat a čekal jsem za jak dlouho doteče, za 40 min byla zpátky. Tohle jsem ještě 2x opakoval a vody vždy ve stejném čase dotekla zas do toho 1,5 m, ne víc. Moje dotazy......
- má smysl studnu na dně nějak čistit?
- je možné že zdroje vody budou v takové hloubce, že to prostě výš nenateče?
- má smysl uvažovat o dalším prohloubení studny (nemám vůbec tušení jestli to někdy dokáže, jakým způsobem a jestli to bude mít smysl)

Rád bych totiž vodu používal pro chod domácnosti, mám to připravené, stačí jen koupit vodárnu a čerpadlo, rozvody včetně elektra jsou natažené.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.