Výška přízemí patrovém domě (počet šárů)

Rubriky:

Reklama
DD David Drexler @david.drexler před 4 roky14.01.2020 12:15:00
Výška přízemí patrovém domě (počet šárů)

Dobrý den,

v dnesni dobe silne zateplenych podlah v prizemi mi to prijde jako bezny problem, ale bohuzel nemohu najit jednoduche reseni meho problemu.

(Skladba sten 30 porothern brousena + 15 grey EPS, miako)

Jedna se o pocet saru cihel v prizemi. EPS v podlaze a zbytek skladby dnes zabere bezne jeden sar i vice.

Pokud tedy budu pocitat celkem beznych 11 saru bez vence (miako strop) dostanu se na vysku 250cm, coz je tedy minimalni hodnota. Spiste tedy pod ni.

Pokud uvazuji 12 saru, dostanu se na hodnotu 275cm. Coz mi prijde zbytecne a dost uz kvuli schodisti. Vyska francouzkych oken tedy 250 nebo 225. Pokud to akceptuji a vysky vyuziji k lepsimu zatepleni podlahy na cca 20cm. Vyska oken klesne na 220 (malo), nebo 245 (porad moc)

Jako reseni mi prijde neuplny sar.

Co si myslite o pouziti nizke cihly (nebrousene) od porothermu vyska 155mm? A kam tento nizky sar umistit? S ohledem na vysku zatepleni podlahy a vysku fr. okna.

Pripadna dalsi varianta by byla i 10-15 cm venec nad preklady pod miako strop.

Nebo co treba vyuzit na neuplny sar obyc plnou cihlu?

U jineho vyrobce jsem nizkou cihlu nenasel a nejsem si jist dostupnosti a vubec jak dlouho ji porotherm bude nabizet.

Kazdy dalsi napad vitan :)

Projekt zatim nemam, ale rad bych mel detaily rozmyslene nez se projekt zacne delat.

Dekuji predem za vase nazory...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.