TČ ON/OFF + vodni PT + AKU ano/ne ?

Reklama
RK Rudolf Kropacek @rudolf.kropacek před 4 roky16.01.2020 08:21:00
TČ ON/OFF + vodni PT + AKU ano/ne ?

Pro nový dům 180m2, TZ 5kW, JV Morava zvažuji instalovat od Acondu kompletní systém :
TČ Acond 8EVI + ohřev TUV + vodní podlahovka

Byl jsem se na tento systém (PT bez AKU, 300L bojler) podívat v realitě - v provozu 5 let, bez jediného zásahu, naprostá spokojenost. A za mne, včetně hlučnosti TČ – „velké“ OK. Fakt se mi to líbilo.

Acond má dvě varianty podlahového topení :
1. Bez akumulační nádrže
2. S akumulační nádrží integrovanou v jedné nádobě s TUV AKU 400P: 200L TUV + 200L AKU

Neuvažuji akumulační nádrž využívat pro natápění jiným zdrojem (to by pak byla její potřeba jasná).

Při nové instalaci nevidím zásadní rozdíl instalovat 300L bojler TUV nebo 200+200L (AKU 400P).

Funkci (prospěšnost) akumulační nádrže při TČ ON/OFF chápu (snad), ale systém funguje dobře i bez ní - jak jsem viděl „in natura“.
Když se ptám na názory (i technika Acondu), tak dostávám v zásadě podobné odpovědi : AKU nádrží se nic nezkazí, ale úplně potřebná není.
Já osobně se trochu přikláním k variantě s AKU.

Asi nečekám jednoznačné „rozřešení“, ale přesto bych uvítal vaše názory.

Děkuji a všechny zdravím

RUDA

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.