Výpočet TZ

Rubriky:

Reklama
FH František Hroch @frantisek.hroch před 4 roky18.01.2020 15:27:00
Výpočet TZ

Dobrý den,
mohu poprosit pana Kubíčka, nebo někoho fundovaného, o výpočet TZ, protože chci přejít na jiné vytápění. Topím dřevem ve splynovacím kotli Verner 26 let, topím samotíž 45/35, mám duomix a nabíjím 180l bojler. Topím na 23-24 °C v topné soustavě je asi 330l vody. Radiátory jsou plechové, žebrové již 48 let, 0,2x50 rozteč a 305 článků celkem.
Mám dům (viz fotka) dvojbytovka, z roku 1956 asi před 15 lety jsem začal postupně zateplovat. Velikost domu je 12x9,5m, stěny jsou silné 0,45m dělané tvárnice, škvárobeton, zatepleny 16 cm polystyrenem, jižní strana, zatím nezateplena, bude se dělat přeložka elektrické energie, pak zateplím. Místnosti jsou 4,10*4,50m, 3 v prvním patře, 3 v druhém + koupelny a wc v každém patře. Výška stropů v prvním patře 2,50m, v druhém 2,65m, 1 z místností v každém patře jsou zatepleny z obou stran, zbytek z jedné.
Rozměr oken je 4ks 2x2,4m, 8ks 1,2x1,4m, 2 ks 0.60x0.60m, 4 ks 0.60x090m, vše trojsklo U=0,7 rám ProfiLine 72. Půda zateplena 30cm vata, podlaha ve spodním patře 20 cm podlahový polystyren, sokl 10cm až 30 cm pod zem, vytápěná plocha 165 m2, dům stojí u Zábřeha na Moravě.
Za loňský rok jsem na topení a ohřev vody spotřeboval 8 m3 dřeva. A topil jsem jen spodní patro. V místnostech je instalováno 30 článků radiátorů, a chci je vyměnit za Radik Classic R délka 180cm.
Léta běží jak bláznivá, a já pomalu nezvládám přípravu dřeva, proto chci přejít na plyn.
Jaký KK byste doporučil a jak silný? Můj tip je zatím KK Baxi, Buderus nebo Brotje.
Děkuji Vám za odpovědi. Jsem na této stránce poprvé, a doufám že všechny informace postačují, popřípadě doplním.
S pozdravem František Hroch

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.