Přetoky do sítě u asymetrického měniče

Rubriky:

Reklama
Petr Šácha @petr.sacha před 4 roky20.01.2020 12:04:00
Přetoky do sítě u asymetrického měniče

Mám fotovolt. panely s bateriemi a asymetrickým měničem STORION Smile T10. Bohužel jsem zjistil, že mám přetoky do sítě, ikdyz je baterie neutále vybitá. Zjistil jsem, že problém je v symetrii dodávky od měniče. Pokud mám 1 fázi zatíženou a ostatní ne, tak dochází k přetokům ve zbylých 2. Po reklamaci mi dodavatel sdělil, že měnič podle českých podmínek může korigovat asymetrii pouze z 15%. Zdá se mi to divné, že by ČEZ nechtěl vylepšovat asymetrii spotřeby. Neměl by asymetrický měnič korigovat asymetrii co nejvíce? Nevíte někdo jak to je nebo v čem je problém? Díky za radu
EDIT:
Tak mě přišlo vyjádření ČEZu: "K Vašemu dotazu sdělujeme, že dovolená maximální hodnota nesymetrie mezi fázovými vodiči nesmí za normálního provozního stavu překročit 3,7kVA. Uvedená hodnota vyplývá z Přílohy č.4 PPDS, část 2. Rozsah platnosti." Pres toto vyjádření mě asymetrii dodavatel odmítl zapnout :-(
EDIT2:
Mám oficiální vyjádření a zástupce ČEZu dokonce volal dodavateli. Nesymetrie do 3,7kVA je povolena. Dodavatel slíbil softwareový update, který předělá měnič na nesymetrický.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

519 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.