překročená akustická hladina výkonu TČ

Reklama
MM Martin Malaska @martin.malaska před 4 roky20.01.2020 16:02:00
překročená akustická hladina výkonu TČ

Dobrý den, u venkovní jednotky mého tepelného, invertorového čerpadla (vzduch-voda) mi dodavatel v cenové nabídce avizoval, že akustická hladina výkonu je 60 dB.

Když je teplota vzduchu nad bodem mrazu, je vše v pořádku a aplikace v mobilu mi naměří hluk bezprostředně u čerpadla 40dB.

Ale když teplota vzduchu klesne pod nulu, tak hluk vzroste až na 70 dB, což už je docela nepříjemné. Dodavatel mi po telefonu řekl, že to je normální, že to dělá ten invertor, když zvyšuje výkon. (nebo tak něco)

Mně, ač laikovi, toto vysvětlení přijde dost nepřesvědčivé.

Chci Vás proto poprosit jen o ujištění,že není normální, aby akustická hladina výkonu avizovaná v cenové nabídce, byla v realu o 10 dB vyšší. (osobně bych předpokládal, že hluk v nejvyšším výkonu nepřesáhne 60dB)

Předem Vám moc děkuji.
Martin

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.