Změna umístění termostatu, nebo regulovat jinak?

Rubriky:

Reklama
JD Jarda Dagošovský @jarda.dagosovsky před 4 roky22.01.2020 19:38:00
Změna umístění termostatu, nebo regulovat jinak?

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu.
Při umístění termostatu jsem udělal chybu. Je v místnosti spolu s krbem a to nedělá dobrotu. Předpokládal jsem, že se teplo z krbu dostane přes otevřené dveře i do patra, a že nebude zapotřebí topit radiátory v celém domě.
Jenže při topení v krbu je v přízemí cca 24st. a v patře cca 18-19st.
Jít cestou nastavení vyšší teploty na termostatu než je v referenční místnosti a zavírání termostat. hlavic na radiátorech, aby to topilo jen v patře, se mi nezdá nejlepší.
Tahat jiný kabel pro termostat do patra bez "bouracích" prací nejde.
Napadá mě řešení, pokud to lze - přesunou termostat ke kotli a pouze termostat. hlavicema si v každé místnosti regulovat teplotu.
Nebo to vyřešit bezdrátovým termostatem. Nevím, jestli bych ale nepřišel o možnosti různých nastavení co umí RC310. Mám zabezpečovačku od Jablotronu a v nabídce mají i bezdrátové termostaty. Pokud by to spolu fungovalo, měl bych navíc i ovládání přes mobil.
Jakému řešení byste dali přednost, popř. jaké byste navrhli? Děkuji

Kotel Buderus GB122i, termostat RC310, venkovní čidlo. Vytápění se řídí dle teploty v referenční místnosti (ekvitermní regulaci nepoužívám).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.