Rekonstrukce domu ze 40.let nebo zbourání a novostavba ?

Rubriky:

Reklama
MS Miroslav Svoboda @miroslav.svoboda674 před 4 roky28.01.2020 08:36:00
Rekonstrukce domu ze 40.let nebo zbourání a novostavba ?

Dobrý den,
Je mi 28 let a chtěl bych mít dům na celý život, Vlastním starší dům ze 40. let a stále přemýšlím, jestli dům zbourat či radši postavit nový. Musím řict, že se mi nelibi na domu střecha ani uspořádání místností uvnitř, takže pokud bych ho rekonstruoval, tak bych vlastně musel vybourat všechen vnitřek, stropy, sundat střechu, izolovat sklep. Jediné co by mně v podstatě tedy zůstalo jsou ty obvodové stěny. Většinou se stropy dělají tak, že se postaví patro, potom se udělá venec a strop, talkže vybourat stopy se mi zdá jako neštastné řešení. Dům je patrový 10.8*11m. Topeni, okna, koupelny, rozvody elektřiny, kuchyně, střecha, zkrátka uplně vše by se muselo dělat znova. Dům sousedí přímo ze sousedovým, jedná se o dvoudomek tedy, kde jedna část dvoudomku je má. Kvůli tomu by mohl být asi taky problém na stavebním uřadě, abych si dům udělal podle svého. Navíc to nemusí působit přiliž esteticky, jeden kus dvoudomku takový a druhý makový.
Kdybych to zboural tak bych chtěl zachovat sklep a pokud možno postavit na základech, protože jsem slyšel, že v dnešní době jsou sklepy velmi nákladná záležitost. Tak jestli by to šlo nějak kvalitně odizolovat a postavit na sklepu novostavbu. Novostavbu bych taky chtěl 5+1. Hrubou stavbu bych chtěl realizovat svépomoci, na střechu a topeni a interier bych si už někoho najal. A pak bych se chtěl zeptat jak je to z demolici? Může si jí také člověk dělat svépomoci, když na to má razítko ? A jak je to s likvidací materialu, mohu si nechat cihly na garáž či pergolu ?
Jsem lajk a zatím jen ve fázi plánu.
Předem děkuji moc za odpověd.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

25 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.