Řešení odtahu koupelny v paneláku

Reklama
JK Jiri Karbusicky @jiri.karbusicky před 4 roky29.01.2020 19:38:00
Řešení odtahu koupelny v paneláku

Dobrý den,
nejprve popíši situaci:
Panelák, 5NP, byt ve 4NP. Centrální vzduchotechnická šachta hranatého průřezu, plechová, původně s centrálním ventilátorem s ovládáním z jednotlivých bytů, tento byl zrušen a nahrazen ventilační turbínou. Okna jsou nová, plastová, dům nezateplený.
Potrubí příliš netáhne. Před realizací var A (viz níže) dokonce příležitostně proudil vzduch z potrubí do bytu.

Varianta A - Nyní mám diagonální ventilátorek (100m3/h při 100Pa) se zpětnou klapkou, ale mám obavy z přetláčení vzduchu do ostatních bytů. Odsává koupelnu a Geberit. Můžu ho zregulovat na nižší výkon.

Varianta B - nabízí se výtlak ventilátoru dovést do horního ventilačního otvoru v prostoru spíže. Je to cca 3 m a při použití hranatého potrubí by se to dalo táhnout v podhledu. Mám obavy z kondenzace vody v potrubí apod.
Přívod vzduchu do bytu je řešený spodním otvorem ve "spíži".
Máte někdo zkušenost s variantou B, případně Vás napadají nějaká zásadnější proti?
Děkuji.
S pozdravem
Jirka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.