Měření po fázích a hádanka pro vnuka.

Rubriky:

Reklama
Miroslav Šperlín @miroslav.sperlin před 4 roky03.02.2020 20:13:00
Měření po fázích a hádanka pro vnuka.

Tři sousedi Franta, Pepa a Lojza si postavili FVE na svých domcích v jedné ulici. Všichni tři si koupili spotřebič 1 kW a zapnuli každý do jiné fáze. Je ráno, slunce ještě nesvítí a baterky jsou vybité. Elektroměry měří každému 1 kW a elektroměr u transformátoru 3 kW. Všechno je v pořádku. A naráz vyjde slunce. FVE vyrobí každému 1 kW symetricky rozdělený. Každý z nich 1/3 spotřebuje a 2/3 pošle kamarádům po síti. Elektroměr u transformátoru spadne na nulu, kamarádi jsou soběstační ale distributorovi přesto platí 2 kW spotřebu. Dal jsem tu hádanku svému 10-ti letému vnukovi a on po chvíli říká "dědo to je přece podvod". Já říkám, že to tak je ve vyhlášce 82/2011 sb. paragraf 6 odstavec 6. Vnuk se ptá "a kdo tu vyhlášku schválil"? No asi poslanci. A vnuk se ptá "a to byli zhulení nebo podplacení"? Poraďte jak mu to mám vysvětlit.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

75 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.