Teplovodní / elektrické podlahové vytápění - už nevím kudy kam

Rubriky:

Reklama
DS Dan Sobek @dan.sobek před 4 roky05.02.2020 15:56:00
Teplovodní / elektrické podlahové vytápění - už nevím kudy kam

Dobrý den.

Dostal jsem se do bodu, kdy už nevím jak dál, jak se rozhodnout. Doufám, že mně pomůžete :)

Informace o stavbě:
- podlahová plocha k vytápění 102m2
- vypočtená TZ objektu 4.8kW
- teplotní oblast -18C
- samostatně stojící přízemní objekt
- orientace objektu JJZ
- vypočtený výkon podlahového topení je 5.9kW
- počet obyvatel 2-3
- skladba podlahy 5/5/6cm EPS + 6-7cm betonu (ne anhydrit)
- zdroj vytápění je pouze elektrika

Teplovodní i elektrické vytápění má svoje výhody i nevýhody, své zastánce i odpůrce.
Zatím mám zkušenosti jen s teplovodním podlahovým vytápěním, které ohříval plyn.
Důvod, proč jsem momentálně nerozhodnutý je fakt, že mám k dispozice jen elektriku.

Přijde mi zbytečné ohřívat podlahu vodou, kterou ohřeji elektrikou, když ji mohu ohřívat přímo elektrikou. Pořizovací náklady na oba dva způsoby realizace jsou velmi podobné. Nevýhoda elektrického podlahového vytápění spočívá v  nemožnosti zaměnit zdroj vytápění (př.krb s teplovodní vložkou).

Co byste mi doporučili?

A teď to zamotám ještě více. Jak vyřešit předchozí problém, když budu chtít využít FVE s ukládáním přebytků do A/ akumulační nádrže nebo do B/ baterií.

Děkuji za odpovědi, názory a podněty.
Dan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

44 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.