Varianty vytápění domu na elektřinu a TZ domu

Reklama
LM Lubomír Macháček @lubomir.machacek před 4 roky11.02.2020 18:57:00
Varianty vytápění domu na elektřinu a TZ domu

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu co se týče TZ domu a zvolení vhodného otopného systému. Chystáme se na jaře stavět přízemní bungalov 4+kk ve tvaru „L“ o podlahové ploše 135 m2. Nejsme příznivci plynu, takže v domě bude vše na elektřinu. V projektu, který jsme zdědily při koupi pozemku, jsou obvodové stěny navržené z tvárnic Ytong Lambda o tloušťce 375 + zateplení 7 cm polystyrén. V podlaze je navržena izolace 16 cm polystyrénem a ve stropě celkem 30 cm minerální vaty, střecha bez zateplení. Přemýšlím o tom, že bych stěny zateplil spíše 12 cm šedým polystyrénem, do podlahy nechal 16 cm polystyrenu, ale šedého a ve stropě bych asi nechal 30 cm vaty, tady si nejsem úplně jistý, okna plastová s trojsklem. V případě, že bych realizoval tato dodatečná zateplení, tak co jsem si sám spočítal dle návodu na netu, tak by naše tepelné ztráty měli být na hodnotě 3,7 kW, spočítáno i se ztrátami větráním, rekuperaci neplánujem. Dále bude v domě krb - obyvák, neplánujeme v něm topit pravidelně, takže nebudeme mít výměník ani rozvody vzduchu.

Nejdříve bych se chtěl zeptat zda by byl někdo ochotný překontrolovat mi TZ domu, podklady mám pouze neúplné vše je u projektanta a také zda ta dodatečná izolace dává smysl nebo ne. A dále máme několik variant co se týče vytápění a potřeboval bych poradit, která je tak nějak ta pravá.

1. Varianta je elektrické podlahové topení + klimatizace=tepelné čerpadlo vzduch-vzduch + krb + bojler s tepelným čerpadlem na ohřev TUV (nebo jen normální bojler na TUV)
2. Varianta je teplovodní podlahové topení + elektrokotel + klimatizace=tepelné čerpadlo vzduch-vzduch + krb + bojler s tepelným čerpadlem na ohřev TUV (nebo jen normální bojler na TUV)
3. Varianta je teplovodní podlahové topení + tepelné čerpadlo vzduch-voda s ohřevem TUV + krb

Vzhledem k TZ domu se mi jeví jako nejlepší varianta 2 nebo 1. Rád uvítám i jiné varianty. Předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

61 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.