Novy atmosfericky kotel v roce 2020?

Rubriky:

Reklama
TI Tomáš ILLEK @tomas.illek před 4 roky17.02.2020 10:49:00
Novy atmosfericky kotel v roce 2020?

Dobry den,
chtel bych se zeptat odborniku, jak je jich nazor na vymenu stareho atmosfrickeho plynoveho kotle za novy? Nekondenzacni?
Prekvapilo me, ze navzdory predpovedim a vsem zpravam v mediich se atmosfericke kotle neprestaly vyrabet.
Stojim nyni pred rozhodnutim, zda investovat nekolik tisic do opravy 16 let stareho kotle (Protherm, 12kw) nebo jiz vymenit za novy. Penez pri tom (jak uz to tak byva) neni nazbyt.
Cena vymeny za novy kondenzacni kotel mi byla vypoctena asi na 60-65 tis (coz je pri cene kotle asi 30 tisic docela hodne ale chapu, ze je tam potreba hodne veci: kominik, plynar, topenar, revize na komin, na plyn a pry i na elektrinu...).
A ted k tomu co jsem cetl o kondenzacnich kotlech: Ze uspora v pripade starych otopnych soustav (vysoka teplota vody, velke mnozstvi vody v sirokych trubkach, stare litinove radiatory - muj pripad) a v pripade spotreby do 2000m3 (moje je asi 1250m3 i s varenim) je miziva a investice se nevyplati.
Libi se mi vykonem 5-10kW napriklad kotel JUNKERS CERAMINI. Byl mi zde doporuconan (kvuli nizke rocni spotrebe) kotel s co nejnizsim vykonem (do 8kW). Vymena kotle by v tomto pripade vysla vyrazne levneji.
Je v mem pripade prechod na kondenzacni kotel opravdu to nejlepsi reseni?
Dekuji za postrehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

64 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.