Vlhkost v podlaze... Zapach

Reklama
FH František Hubáček @frantisek.hubacek před 4 roky20.02.2020 19:28:00
Vlhkost v podlaze... Zapach

Dobrý den
Mám problém v podlaze rekonstruovaného RD. Asi je chyba že pod betonem v podlaze mám štěrk s odvětrávací trubkou o průměru 100mm jen po obvodu kolem stěn. Jinak je podkladový beton přímo na hline. Na něm je ipa na ipe polystyren cca 8cm a na něm fólie na ni podlahovka zalita anhydridem. A teď co je problém.... Cca po 3 letech co to tam je začaly být problémy. Bolest hlavy a i jiné... Jakmile jsem zvedl lino z anhydridu tak jsem cítil jako chemický zápach co dráždí i oči. Zkusil jsem podlahu zatesnit penetrační ve 3 vrstvách ať ten zápach nejde ven a mužem bydlet, ale nedalo mě to a část podlahy jsem rozbil a zjistil jsem že je dost vlhkosti mezi ipou a polystyrenem. A tím tam jsou i plisné a reaguje to s ipou i polystyrenem jako nepříjemný zápach. Neví někdo kde se tam bere tolik vlhkosti? Nemůže to být kondenzaci díky podlahové u vytápění a že se srazí chlad od země a teplo z podlahy díky nízké vrstvě polystyrenu? Neví někdo jak danou situaci vlhkosti mezi ipou a polystyrenem řešit? Mám rozbít vše až na hlínu a dát všude ten štěrk? Já už nevím co může způsobovat potíže které teď řešíme. Děkuji všem za odpověď.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

116 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.