komín pod úrovní podlahy

Rubriky:

Reklama
LK lukas kakrda @lukas.kakrda před 4 roky25.02.2020 11:44:00
komín pod úrovní podlahy

Zdravím vás.

V našem domě jsme frézovali a vložkovali původní komín a instalovali krbová kamna. Po vyfrézovaní celého komínu jsme v přízemí domu vysekali otvor pro zasazení dvířek pro výběr sazí. Nicméně velkým překvapením bylo to, že žádný prach ani suť z frézování se z tohoto otvoru nevysypala. Podle vyjádření kominíků vše napadalo ještě hlouběji (jejich odhadem zhruba 2m výšky suti a odštěpků). To by ovšem znamenalo, že pata komína je pořádný kus pod úrovní podlahy domu. To by nasvědčovalo tomu, že dům je podsklepený (o tom však my ani předchozí majitel nevíme).

Moje otázka tedy zní:
Je nějaký důvod, proč by naši předkové (dům je cca z roku 1920), stavěli komínový sopouch už pod úrovní podlahy, když by nebyl v domě sklep? Smysl mi to totiž nedává z praktického ani bezpečnostního hlediska. Ale stejně tak vím, že česká vynalézavost je ohromná.
Alternativně je nějaká neinvazivní metoda, jak odhalit tajné podsklepení domu? Vkrádá se totiž myšlenka, že dům podsklepený byl a stále je, pouze došlo k jeho zakrytí například v období války.

Budu vám nesmírně vděčný, pokud mi napíšete svůj názor nebo mě nasměrujete na někoho, kdo by mi poradil.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.