prasklina na novostavbě

Reklama
PM Petr Márai @petr.marai před 4 roky25.02.2020 14:47:00
prasklina na novostavbě

Dobrý den,
prosím o názor čím může být způsobena prasklina a jak moc se může zhoršit. Prasklina vede od jednoho trojúhelníkového okna podel věnce k druhému oknu stejného tvaru. Je v rohu na fotkách, který je blíže fotografovi.

V létě byla nepravidelně slyšet v pokojích u této části domu nepatrné praskání/lupnutí ve vyšších teplotách.

Předání domu proběhlo v září 2018. Prasklina vznikla cca. v létě roku 2019, kdy jsem podal reklamaci realizační firmě. Realizační firma uvedla, že se jedná pouze o sedání budovy a že důvodem může být i jílovité podloží, roztažnost krokví anebo práce železného překladu na francouzským oknem, ale že zde vytvoří sádrové terčíky a bude se pozorovat stav. Nyní se mi ozvali s tím, že pouze zadělají trhliny plastickou omítkou.

Vzhledem ke zkušenostem s firmou, tomuto řešení moc nevěřím a než se pustím do dalších kroků, by mě zajímal ještě názor někoho zkušenějšího.

Cihly jsou 40cm bez vnějšího zateplení a omítky bez perlinky. Půda není přítomna a kleštiny jsou přiznané v pokojích.

Děkuji za smysluplné názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.