Věnec provedení a armování

Rubriky:

Reklama
JN Jiří Novotný @jiri.novotny735 před 4 roky02.03.2020 16:13:00
Věnec provedení a armování

Dobrý den, poprosím zde opět o radu. Přistavuji patro, tudíž jsem zcela zboural střechu. Na stropy má přijít 6 šárů cihel porotherm (půlštok) šíře 30 cm na maltu + 15 polystyren. V pátém šáru, tedy ve výšce 125 cm mají být okna, sedlová střecha pouze se středovou vaznicí a pozednicí (tu počítal statik).
Současný barák je délka 22 x 6,5 metrů, rozdělen pravidelně třema nosnýma příčkama na 4 místnosti o délkách cca 5,5 - 6 metrů.
A nyní k dotazu, tedy k věnci, rád bych ho udělal namísto pátého šáru cihel, tedy v šáru pod okny, bude asi 25 x 25 cm, z roxorů R12 a třmínků R6 po 25 cm.
Je třeba věnec nějakým způsobem spojit se současným betonovým stropem?
Je potřeba jej protáhnout do vnitřních nosných příček, když v nich bude přerušen dveřmi?
Na tu délku 22 m se bojím, aby mi věnec nepraskal, tudíž uvažuji, že jej propojím táhly na kotvy do stropu viz obrázek. Bude to fungovat?
Nebo mi poradíte něco jiného?

Kontaktoval bych svého projektanta, ale jelikož to byl mizera, tak jsem ho hnal bejzbolkou.
Díky.
Novotný

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.